A A A

Jak informuje Telewizja Polska już wkrótce testowy multipleks TVP nadawany w systemie DVB-T2 HEVC poszerzy zasięg nadawania o kolejne miasta, dzięki czemu będzie dostępny dla ok 12 mln. osób.

3 września w Krakowie i Katowicach uruchomiono testowy multipleks DVB-T2 H.265. Testy prowadzone są przez Telewizję Polską i Emitel. W dalszej części artykułu dowiesz się jakie programy są nadawane w multipleksie.

 

W dniach 2-4 czerwca Emitel przeprowadził drugi etap refarmingu pasma 700MHz. Zmiany pasma nadawania programów telewizji naziemnej obejmowały znaczny obszar Polski. Skomplikowany technicznie i logistycznie projekt był przygotowywany przez Emitel przez wiele miesięcy. W ostatnim kroku, ponad 100 ekip technicznych w późnych godzinach nocnych przełączyło nadajniki na nowe częstotliwości nadawania.

Niedziela 31 maja br. była ostatnim dniem testowego nadawania czterech multipleksów DVB-T / T2.

Przed nami druga część procesu refarmingu. Zmiany kanałów nadawania multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej ma związek z decyzją z Decyzją Parlamentu Europejskiego oraz Rady Unii Europejskiej i podyktowana jest koniecznością uwolnienia częstotliwości na rzecz usług szerokopasmowych telefonii komórkowej (5G). Tym razem, zmiany częstotliwości nadawania multipleksów, będą wykonane w nocy z 2 na 3 czerwca. W dalszej treści zobacz w których regionach nastąpią zmiany.

© dvbt2.pl  2019-2020

 
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok